• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський поділився очікуваннями від саміту Україна-ЄС

Реклама на dsnews.ua

Питання санкцій проти Росії буде найголовнішим у контексті проведення саміту Україна-Європейський Союз, що розпочнеться у вівторок, 6 жовтня

Про це президент України Володимир Зеленський заявив виданню Politico Europe, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу голови держави.

Зазначається, що розмова відбулася 3 жовтня 2020 року.

Так, журналіст нагадав, що Євросоюз допомагає Україні відстоювати суверенітет і територіальну цілісність, зокрема ввівши санкції проти Росії через окупацію Криму та Донбасу. Зеленський відповів на питання, як Європа ще може підтримати Україну.

"Якщо говорити неформальною мовою, санкції – це питання номер один. Підтримка нашого суверенітету й територіальної цілісності з боку ЄС залежить від потужної санкційної політики, спрямованої проти агресії Російської Федерації. Ви знаєте, що у нас війна на сході – поговоримо про це детальніше, якщо захочете. Це велика підтримка для України на геополітичному рівні. А вона повʼязана з економікою. Тому санкції – це номер один", — сказав президент України.

Крім того, Зеленський нагадав, що Україна може брати участь у спільній із ЄС розробці вакцини проти коронавірусу.

"Я хочу сказати країнам ЄС про те, що в нас, на жаль, поки немає вакцини, але ми хочемо її отримувати, ми підготовлені з точки зору виробництва вакцини. У нас є підприємства, які готові допомагати, коли нам передадуть вакцини. Ми готові допомагати країнам ЄС у масовому виробництві вакцин. Україна вже показала, як у складний момент з ковідом ми допомагали з виготовленням антисептика, його постачанням", — відзначив голова держави.

Також, на думку президента, важливим для України є доступ до ринків ЄС.

"Нам дуже важлива економічна підтримка ЄС після того, як багато років економіка України була спрямована на імпорт та експорт товарів з/у Росію. Від початку війни майже весь експорт України було переформатовано на країни ЄС. Тому нам потрібен вільний та чесний доступ на ринки, щоб ЄС відчував нас як повноцінних партнерів" — підкреслив Зеленський.

За його словами, "курс України незмінний – до ЄС, стати членом Євросоюзу".

"Ми хочемо – особливо зараз, у час ковіду та кризи, – щоб ЄС підтримував нас у цьому. Ми кажемо не лише про доступ на ринки, а й про «промисловий безвіз»", — сказав Володимир Зеленський.

Він також наголошує, що Україна показує, що є серйозним партнером, і підтверджує це "розбудовою антикорупційної системи спільно з фахівцями з країн ЄС".

"Що ми зробили за рік мого президентства? Я розумію, що ЄС розраховував, що це все буде вибудовано ще пʼять років тому. Мені зрозуміло, чому це не було вибудовано, але ми з вами люди майбутнього, тому не будемо багато говорити про минуле чи минулих", — відзначив президент.

За його словами, нова влада "дала повну незалежність НАБУ – головному антикорупційному органу в нашій країні".

"Ми запустили Антикорупційний суд, він сьогодні працює, повністю технічно підготовлений, і ми вже півроку маємо результати щодо вироків тим корупціонерам, які, на жаль, ще існують у нашій країні", — відзначає Зеленський.

Також він розповів і про інші кроки, які зробила Україна перед самітом.

"Я вважаю, що ми як партнери дуже гарно підготовлені до цього стратегічно важливого Саміту Україна – ЄС. Ми проголосували нарешті закони про електронні комунікації, закони про донорство крові. Вже розглядається законопроект про водний транспорт в Україні. У нас проголосовані також важливі закони про концесію, про дерегуляцію. Вони не популістичні", — заявив президент України.

Також він нагадав, що український парламент підтримав і земельну реформу.

"Також – складні реформи, які підтримує ЄС, зокрема земельна. Ви не знаєте, якою складною виявляється імплементація земельної реформи. 30 років, упродовж усієї нашої незалежності, ніхто не міг проголосувати за цю реформу", — підсумував Зеленський, висловивши переконання, що Київ готовий до саміту Україна — ЄС.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський візьме участь в саміті Україна-ЄС. Він відбудеться у вівторок, 6 жовтня, у Брюсселі.

    Реклама на dsnews.ua