• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Зеленський підписав закони про податкової звітності

Реклама на dsnews.ua
Президент Володимир Зеленський підписав два закони про об'єднання звітності по єдиному внеску та податку на доходи фізичних осіб

Інформація про писанні законів № 115-IX і № 116-IX вказана на сайті Верховної Ради, передає "ДС".

Документи передбачають внесення змін до законів та Податкового кодексу.

Згідно нової редакції Податкового кодексу, звіт про податок на доходи фізичних осіб та суми єдиного соціального внеску подається за основним місцем обліку із розбивкою по місяцях звітного кварталу (у строки, встановлені для податкового кварталу).

За неподання податкової звітності або помилку в ній передбачений штраф 510 грн, але така санкція не буде застосовуватися, якщо порушення в податковій звітності пов'язані з нарахуванням податкової соціальної пільги, а також якщо неточності виправив сам платник податків, уточнює "112.ua".

Податкова декларація повинна містити в тому числі дані про суми нарахованого єдиного внеску.

Відповідно до закону, фізичні особи-підприємці (ФОП) подають річну податкову декларацію з даними про податок на доходи фізосіб і сплати єдиного внеску за базовий звітний період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового року.

Документ встановлює, що платники єдиного податку першої і другої груп подають податкову декларацію у строк, встановлений для річного податкового періоду, а платники податку третьої групи - у строки, встановлені для квартального звітного періоду.

Відповідні зміни вступлять в силу з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, Верховна Рада україни 19 вересня ухвалила проект змін до законодавства № 1057 і проект змін до Податкового кодексу № 1072 - двічі 335 голосами.

Як повідомлялося, сьогодні Зеленський також підписав закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу та Кримінально-процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес".

    Реклама на dsnews.ua