• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський подякував Китаю за допомогу Україні у боротьбі з коронавірусом

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський подякував уряду Китаю за надану Україні гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом, сприяння у авіаперевезеннях медичних вантажів, а також у поверненні наших громадян з КНР до України

Про це президент заявив китайському інформаційному агентству «Сіньхуа», передає "ДС" з посиланням на пресслужбу голови держави.

Так, Зеленський відповів на питання журналіста про свої сподівання та плани щодо подальшого розвитку китайсько-українських відносин.

"У цьому році наші двосторонні контакти були суттєво обмежені пандемією коронавірусу. Водночас наші країни ефективно взаємодіяли для боротьби з цим спільним викликом. Хочу подякувати уряду Китаю за надану Україні гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом, сприяння у авіаперевезеннях медичних вантажів, а також у поверненні наших громадян з Китаю до України", — сказав він.

Зеленський також нагадав, що тисячі тест-систем, масок, захисних окулярів, рукавичок та інших засобів індивідуального захисту були направлені в українські лікарні на початку пандемії в Україні навесні.

За його словами, це врятувало не одного українця.

"Особливо вдячні китайським компаніям, громадським об’єднанням, народним урядам провінцій та звичайним громадянам за надану Україні вкрай необхідну та вчасну допомогу. Цей вияв дружньої підтримки є особливо важливим і цінним для нас у ці складні часи", — сказав президент України.

Зеленський додав також, що Україна зацікавлена у подальшій координації з Китаєм зусиль у боротьбі з наслідками пандемії коронавірусу. Він підкреслив, що особливої важливості набуває питання забезпечення українських громадян якісною вакциною.

Нагадаємо, Зеленський також заявив "Сіньхуа", що Китай завжди був і залишається серед пріоритетів української зовнішньої політики. Українська влада, за його словами, приділяє розвиткові взаємодії з КНР особливу увагу.

    Реклама на dsnews.ua