• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський поговорив по телефону з головою ОБСЄ про війну на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленский у телефонній розмові з головою ОБСЄ, прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою обговорив координацію зусиль щодо мирного врегулювання на Донбасі

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Зеленського, передає "ДС".

"Глава держави подякував албанському головуванню в ОБСЄ за приділення пріоритетної уваги питанню відновлення суверенітету й територіальної цілісності України в межах роботи Організації", — зазначено у повідомленні.

Співрозмовники обговорили безпекову ситуацію на Донбасі та важливі аспекти переговорного процесу в межах Нормандського формату.

Президент привернув увагу до порушень домовленостей з боку російських окупаційних військ, зокрема обстрілів ними українських позицій, що відбувалися 6 та 10 вересня.

«Вчора, буквально під час моєї телефонної розмови з канцлером (Німеччини — "ДС") Ангелою Меркель, бойовики відкрили українських позиціях поблизу населеного пункту Шуми, по ділянці, де мала пройти зустріч представників СЦКК та ОБСЄ. І різниця між цими пострілами та попередніми полягала в тому, що ці були прицільними. Ми не хочемо нової ескалації. Адже 6 вересня в результаті провокації незаконних збройних формувань ми вже зазнали втрат – загинув один військовий ЗСУ, один був поранений», – сказав Володимир Зеленський.

У пресслужбі українського президента відзначають, що чинний голова ОБСЄ зі свого боку підтримав зусилля української сторони, спрямовані на досягнення миру в регіоні, та запевнив у готовності албанського головування сприяти відновленню миру.

"Він відзначив, що кроки, які зробив український Президент та народ у напрямку досягнення миру, – дуже мужні. Також наголосив, що шкодує через відсутність взаємного руху протилежної сторони у цьому напрямку. Прем’єр-міністр Албанії зазначив, що ОБСЄ – організація безстороння, але не байдужа", — зазначено у повідомленні.

Крім того, у цьому контексті співрозмовники відзначили важливість забезпечення повного, безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всю непідконтрольну українській владі територію.

"Оскільки мандат СММ ОБСЄ не обмежується лише Донбасом, Володимир Зеленський наголосив на очікуваннях України, що моніторингова місія приділятиме належну увагу також ситуації в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополі", — зазначають у прессслужбі голови держави.

На завершення розмови Еді Рама запросив Володимира Зеленського відвідати Албанію.

    Реклама на dsnews.ua