• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Зеленський поговорив телефоном з прем'єром Британії про Херсон

Президент України Володимиром Зеленським обговорив з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком заяву РФ про відступ з Херсона та питання підтримки України Сполученим Королівством

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні офісу прем’єр-міністра Британії за підсумками телефонної розмови, передає "ДС".

"Лідери погодилися, що будь-яке виведення російських військ з окупованого міста Херсон продемонструвало б значний прогрес українських сил та підтвердило б слабкість російського військового наступу, але було б правильно продовжувати проявляти обережність, поки над містом не буде піднято український прапор" — йдеться у повідомленні.

Прем'єр-міністр Британії високо оцінив хоробрість українських збройних сил та підтвердив непохитну військову, економічну та політичну підтримку Великої Британії. Сунак підтвердив, що Велика Британія продовжить надавати подальшу військову допомогу, включаючи ще 1000 ракет класу "земля-повітря" та понад 25,000 зимових комплектів для військ, призначених для екстремально холодної зими.

Зеленський розповів, як військова підтримка Великої Британії захищає життєво важливу енергетичну інфраструктуру та допомагає українським військам просуватися вперед на полі бою.

"Провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Британії Ріші Сунаком. Обговорили різносторонню оборонну підтримку України та допомогу з проходженням зимового періоду. Підтримали продовження "зернової ініціативи" та узгодили позиції напередодні важливих міжнародних заходів" — написав Зеленський у Twitter після розмови.

Крім того, як повідомили в офісі прем’єра Британії, напередодні зустрічі G20 наступного тижня лідери обговорили важливість продовження скоординованої міжнародної підтримки України. Вони погодилися, що Росія має бути притягнута до відповідальності за свої дії та не допустити блокування життєво важливих поставок українського зерна та добрив на світові ринки. 

Нагадаємо, 9 листопада новий командувач російськими окупаційними військами в Україні Сергій Суровікін заявив, що на Херсонщині РФ перекидає окупантів на лівий берег Дніпра, тобто покидає Херсон.

В Офісі президента заявили, що у Херсоні зберігається значне угруповання російських військових – Україна не бачить ознак відступу Росії без бою, незважаючи на заяву Міноборони РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua