• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський похвалив себе в австрійській пресі за "майже тишу" на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що для нього основним пріоритетом є закінчення війни на Донбасі та повернення українських територій, і для цього він вже "багато чого зробив"

Про це глава держави заявив в інтерв’ю австрійській урядовій газеті Wiener Zeitung, інформує "ДС" із посиланням на Укрінформ.

"Коли я щось обіцяю, це – не просто порожні слова. Закінчення війни та повернення українських територій — це мій головний пріоритет. І це не якісь романтичні обіцянки", — заявив Зеленський, коментуючи питання щодо своїх передвиборчих обіцянок та їхньої реалізації після обрання.

Водночас він визнав, що втілити ці обіцянки – "не просто".

"Але ми вже багато чого досягли. Ми повернули 140 людей з полону. Ми здійснили розведення військ. Там більше не стріляють, майже ніхто не гине. За винятком однієї смерті, втрат протягом семи тижнів більше не було. Це всі бачать, і Європа теж це бачить. Іноді бувають вистріли з боку сепаратистів, але ми не відповідаємо на них, і це добре", — сказав Зеленський.

За його даними на тимчасово непідконтрольних уряду територіях Донбасу спостерігається гуманітарна катастрофа, багато людей заразилися коронавірусом.

"Але люди, які живуть в окупованій частині Донбасу, також бачать, як живуть українці по той бік фронту — краще. У шахтарів на окупованому Донбасі все погано: вони не отримують нормальної заробітної плати й повинні дорого платити за воду та електроенергію. Якщо терпіння людей там у якийсь момент вичерпається, то можуть також виникнути заворушення", — зазначив Зеленський.

На його переконання, внутрішній конфлікт на окупованій території Донбасу є можливим, адже людям погано живеться, а також там є багато проукраїнськи налаштованих людей.

Нагадаємо, 15-16 вересня Володимир Зеленський і його дружина відвідають з офіційним візитом Австрію.

    Реклама на dsnews.ua