• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський показав, як працює дезінформація на прикладі цитат Шевченка і Лесі Українки

У 207-ту річницю від дня народження поета Тараса Шевченка президент України Володимир Зеленський процитував рядки поетеси Лесі Українки

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Так, Зеленський виступив на форумі "Украіна.30. Медіа: пропаганда і свобода слова", передає "ДС".

Він нагадав про те, що Україна вже не один рік стикається з пропагандою і дезінформацією в контексті гібридної війни, яку веде проти неї Росія. За словами президента, жертвами і інформаційної, і класичної війни можуть стати мільйони живих людей.

"Символічно, що ми говоримо про дезінформацію саме 9 березня — в 208-й день народження Тараса Григоровича Шевченка. Наш великий поет і письменник колись говорив: "Ту брехню, що справдиться, все правдою назвуть". Я думаю, ці слова великого українця заслуговують оплесків", — сказав Зеленський.

Присутні в залі в цей момент почали аплодувати.

"Дякую. Особливо дякую тим, хто на мить засумнівався і згадав, що це цитата Лесі Українки, а сьогодні — не 208, а 207 років від дня народження Кобзаря. Тільки що я показав, як працює дезінформація. Маскуючись, вона виглядає достовірно, ховається в деталях, грає на емоціях, радіє, якщо у вас немає часу або часу на роздуми і глибокий аналіз. На щастя, моя фраза не мала на меті посіяти якусь паніку, створити дефіцит на ринку або вплинути на вибори в іншій державі", — зазначив президент.

Але, за його словами, найчастіше дезінформація переслідує страшні цілі. У цьому контексті Зеленський згадав про російські фейки про "розп'ятого хлопчика", "карателів" і "нас там немає".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua