• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський полегшив заочне засудження

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зміни до Кримінального процесуального кодексу щодо вдосконалення окремих положень щодо здійснення спеціального досудового (заочного) розслідування

Реклама на dsnews.ua

Указ № 1422-ІХ оприлюднений на сайті глави держави, передає "ДС".

"Цей документ покликаний забезпечити невідворотність покарання громадян, які вчинили кримінальне правопорушення та переховуються від слідства в інших країнах або на тимчасово окупованих територіях України", — йдеться в повідомленні пресслужби.

Так, закон змінює підхід і визначає дві підстави для здійснення спеціального розслідування або спеціального судового провадження: 1) якщо підозрюваний оголошений в міжнародний розшук; 2) якщо підозрюваний безпідставно ухиляється від явки за викликом слідчого, прокурора, слідчого судді або суду (за умови його належного повідомлення про такий виклик) і знаходиться на території держави-агресора або на тимчасово окупованих територіях України. Варто відзначити, що раніше підставою для заочного розслідування міг бути лише міжнародний розшук. Однак Інтерпол іноді відмовляв Україні в оголошенні розшуку.

Слідчий суддя може заочно заарештувати такого підозрюваного.

Документ також визначає перелік статей Кримінального кодексу України, за якими може здійснюватися спеціальне досудове розслідування.

Також закон вводить обовʼязкову публікацію в загальнодержавних ЗМІ і на офіційному сайті Офісу генерального прокурора відомостей про підозрюваних, щодо яких розпочато спеціальне досудове розслідування, не пізніше 24 годин після отримання відповідної ухвали суду.

Якщо після початку спеціального судового провадження обвинувачений зʼявився або був доставлений до суду, з цього моменту судовий розгляд триває за загальними правилами.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла цей закон 27 квітня 2021 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua