• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський пообіцяв, що Дубінського позбавлять мандата і відкриють проти нього кримінальне провадження

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський анонсував відкриття кримінальних справ проти нардепів Андрія Деркача та Олександра Дубінського, які потрапили під американські санкції

Про це він розповів в інтерв'ю каналу HBO, текст якого опубліковано на сайті глави держави, передає "ДС".

Журналіст запитав у президента: "Що стосується парламентаріїв, які сприяли російському втручанню в президентські вибори в США. Чи стоїть питання, що ці члени парламенту будуть переслідуватися українським правосуддям?".

"Стоїть, обов'язково. І не тільки перед цими депутатами, а перед усіма. Я хочу, щоб було заведено кримінальну справу з цього приводу. Я починав про це говорити, як з кабінету Порошенка була (здійснено — ред.) запис розмови з президентом Байденом, який тоді був віцепрезидентом, як цю розмову було записано, ким її було записано, кому її було передано або продано — цим усім займаються правоохоронні органи. Вже є напрацювання, і скоро будуть результати", — відповів Зеленський.

"Але я хочу, щоб у цьому списку, як і в списку санкцій, були всі прізвища. Депутатами якої б партії вони не були. Жодна партія не повинна відповідати за ту чи іншу особу. Люди повинні відповідати за те, що вони роблять. І тому (слід — ред.) піднімати питання про позбавлення мандатів, виходу з партії. Але ми повинні мати весь список — навіть тих, хто обіймав дуже високі пости за мого президентства. Всі, хто втручалися у вибори в Сполучених Штатах, якщо так було, повинні відповідати згідно із законодавством", — додав він.

Нагадаємо, США внесли в санкційні списки сімох громадян і чотири інформаційних ресурси України у зв'язку з виборами. Серед них Дубінський. Зеленський пропонував нардепу залишити лави "слуг", але той відмовився.

    Реклама на dsnews.ua