• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський пообіцяв, що Україна створить новий військово-морський флот після того, як він піде

До 2035 року в Україні буде реалізована програма з будівництва "великого флоту"

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський в інтервʼю українським журналістам з Криму, інформує "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

"Щодо нашого військово-морського флоту – зараз у нас є три етапи. До 2035 року – будівництво великого флоту. Перший етап ми будемо бачити в реальності – він точно буде до 2024 року. Другий етап вкладається до 2030 року, третій – до 2035 року", – розповів Зеленський.

Він зауважив, що в Україні створюється інфраструктура для будівництва військово-морського флоту: малих підводних човнів, корветів і військових катерів. Крім того, планують розпочати розбудову військово-морських баз.

"Першою будуватиметься (військово-морська база, – "ДС") у Бердянську. Ідея – в підтримці цього проєкту з боку Європейського Союзу, з боку Великої Британії, США. Ми точно отримали повну підтримку цього проєкту з боку Великої Британії. У мене буде зустріч з президентом США, і це (розбудова Військово-Морських сил України, – "ДС") є частиною нашої зустрічі і частиною Кримської платформи", – повідомив Зеленський.

Президент зазначив, що питання розблокування Чорноморського й Азовського узбереж є частиною деокупації Криму.

За його словами, Україна збільшує присутність флоту союзників з країн НАТО в акваторії Чорного й Азовського морів.

"Це не тільки питання Sea Breeze, це і ставлення, і постійна робота, співпраця нашого Міністерства оборони зі США та країнами Євросоюзу. Також у нас є реальні домовленості в цьому напрямі з Туреччиною та Великою Британією", – наголосив Зеленський.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua