• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський пообіцяв українцям народовладдя

Реклама на dsnews.ua

Народовладдя в Україні буде, тим більше, що це є важливим пунктом програми президента Володимира Зеленського

Про це сьогодні заявив сам глава держави у посланні до Верховної Ради, передає кореспондент "ДС".

"Народовладдя в Україні буде. Всебічний доступ громадян до інформації задля прийняття рішення – буде, це обов’язок держави. Люди повинні впливати на актуальні питання і для свого регіону, і для всієї країни. Робити це раз на тиждень, місяць чи рік. Скільки буде потрібно", — сказав Зеленський, додавши, що це "поверне довіру громадян до державних інституцій".

Водночас він обурився через те, що є ті, хто стверджує, що питати думку українців – небезпечно: "Цинічно, що про це кажуть люди, присутні в цій залі (Верховній Раді, — прим. "ДС"). Лідери партій, один з яких володіє трьома телеканалами, а інший – двома", — підкреслив він, вочевидь натякаючи на Віктора Медведчука і Петра Порошенка.

Зеленський також закликав парламентаріїв "дати нарешті українцям реальний механізм", щоб формувати основні завдання для влади, впливати на рішення, відчувати свою причетність до змін. Тим більше, додав він, що перший законопроєкт (про референдум, — прим. "ДС") для народовладдя вже готовий і поданий на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять пʼять питань, однак їхній зміст не було озвучено одразу. Також у своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент вже "працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя".

Згодом стало відомо, що перше питання буде звучати так: "Чи потрібно ввести довічне увʼязнення за корупцію в особливо великих масштабах?". Друге питання стосується вільної економічної зони на Донбасі. Ще три питання Зеленський озвучив 16 жовтня.

    Реклама на dsnews.ua