• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Зеленський попередив, що Макрон може отримати хук в голову

Президент України Володимир Зеленський хоче, щоб відносини України та Франції, були кращими, ніж відносини Еммануеля Макрона з Володимиром Путіним

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю виданню Le Figaro, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

"Будемо відвертими. Я дуже хотів би, щоб мої відносини з Президентом Макроном, а значить, відносини України та Франції, були ще кращими, ніж відносини у Еммануеля Макрона з іншими лідерами, наприклад з Президентом Росії. Особливо зараз, коли нам дуже потрібна підтримка Європи. Коли ми страшенно постраждали від агресії Росії", — сказав Зеленський.

При цьому він натякнув, що Макрону потрібно бути готовим, щоб не отримати "хук в голову" від історії

"Мені здається, що президент Макрон хоче бути в дружніх стосунках з Росією – я розумію його. Але він повинен зрозуміти моє прагнення, про яке я говорив. Завжди менше болить, якщо стосується не тебе, і завжди здається, що з тобою так не буде. Але історія не гладить по голівці, а б’є хуком тоді, коли ти не чекаєш. Ти повинен бути готовим", — заявив президент України.

Зеленський нагадав, що Україна разом з Росією була у Радянському Союзі, разом з нею воювала у Другій світовій війні, тому не очікувала удару від РФ, не очікувала окупації Криму, війни на сході, не очікувала таких глибоко поганих відносин.

Також він вважає, що Макрон – розумний президент і він повинен усвідомити небезпеку раніше, ніж можуть відбутися якісь дії, схожі на те, що Росія робить в Україні.

"Тут прогнозів не може бути ніяких. І я вважаю, що президент Франції нас підтримує. Він нас розуміє. Але це не у нього в країні відбувається. І я йому бажаю, щоб цього ніколи не було у Франції. Я бачив багато конфліктних моментів, і я не знаю на сто відсотків, чи була причетна Росія до цих конфліктів, страйків у Франції, чи не була. У будь-якому разі я на це дивився, і мені не подобалася конфліктна ситуація. Але це нуль порівняно з тим, що відбувається в нас. Мені здається, що він як розумний лідер повинен усвідомити небезпеку раніше, ніж можуть відбутися якісь дії, схожі на наші, які, не дай боже, заберуть життя людей. Тому балансу не вийде, я так вважаю", — сказав Зеленський.

Як повідомляла "ДС", президент України Володимир Зеленський відвідає Францію 16 квітня, де зустрінеться з французьким лідером Еммануелем Макроном.

"Основна мета візиту — зустрітися з Макроном сам на сам", — сказав посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua