• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Зеленський порівняв війну в Україні з довоєнною Європою і назвав цілі Кремля

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський назвав бойові дії на Донбасі і анексію Криму не просто конфліктом в Україні, а війною в Європі, за допомогою якої Росія намагається повернутися до переділу сфер впливу

Про це глава української держави заявив під час відеовиступу, показаному на засіданні високого рівня з нагоди 75-ї річниці ООН, яке проходить в режимі відеоконференції, повідомляє "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"75 років тому заснування ООН стало символом того, людство повинно було вивчити трагічний урок Другої світової війни. Але окупація Криму та військова агресія Росії на Донбасі доводять, що цей урок не засвоєний. Нагадаю, що це не тільки і не просто війна в Україні. Це війна в Європі. І це не просто зазіхання на суверенітет незалежної держави, це подібно спробі повернутися до розподілу сфер впливу в світі", — сказав він.

Президент України вважає, що сучасний світ так само складний, як і 75 років тому, а мирне життя і благополуччя залишаються цінностями, за які люди проливають кров в різних куточках планети.

"За попередні 75 років людство зійшло на найвищі вершини, поринало в найглибші западини, освоювало космос і навіть за допомогою нових технологій може проводити засідання ООН віддалено. Отже, чи дійсно ми не в змозі зупинити агресію і війни? Чи дійсно нам потрібні нові криваві уроки, щоб переосмислити наше існування на цій планеті?", — запитав він.

Зеленський зазначив, що пандемія коронавірусу в 2020 році стала шоком для всіх країн, і необхідно використовувати цей тривожний сигнал, щоб покласти край розбіжностям і обʼєднати зусилля для досягнення кардинальних змін.

"Не тільки повернутися до цілей і принципів Статуту ООН, а й приступити до їх постійного і повного виконання. Почнемо ж зараз! "Планети Б" у нас немає, ми живемо тут і тільки один раз", — закликав президент України.

Як повідомляла "ДС", Генеральна Асамблея ООН вперше в своїй історії проводить віртуальну сесію. Причиною тому стала пандемія коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua