• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Зеленський доручив негайно відновити костел Святого Миколая, що постраждав від пожежі

Президент України Володимир Зеленський доручив уряду невідкладно реставрувати столітню будівлю костелу Святого Миколая у Києві, яка постраждала в результаті пожежі 3 вересня

Костел Святого Миколая в Києві
Костел Святого Миколая в Києві
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

"Прошу вжити невідкладних заходів щодо забезпечення проведення реставраційних робіт у пам’ятці архітектури національного значення — костелі Святого Миколая, що постраждав від пожежі, і встановлення там нового органа", — написав Зеленський у листі до глави Кабміну.

Глава держави також наголосив, що до завершення реставрації костелу Святого Миколая потрібно організувати концертну діяльність творчих колективів та окремих виконавців Національного будинку органної та камерної музики на інших сценічних майданчиках.

Нагадаємо, в Києві увечері 3 вересня сталася пожежа в костелі Святого Миколая. У результаті пожежі майже повністю знищено орган, обгоріла покрівля та впала люстра. Причиною загоряння, ймовірно, стало коротке замикання в органі.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і міністр культури Олександр Ткаченко запевнили, що костел Святого Миколая буде повністю відновлений.

У Міністерстві культури і інформаційної політики повідомили, що на ремонт і відновлення костелу Святого Миколая в Києві, попередньо, необхідно 75 млн грн.

Українські підприємці тільки за добу зібрали на відновлення костелу Святого Миколая 18 млн грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua