• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зеленський поскаржився Заходу на "російських маріонеток" та "деяких олігархів"

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів України продовжувати підтримку нашої країни, яка опинилася на порозі конституційної кризи, викликаної, за його словами, деякими олігархами і прихильниками Росії

Про це глава держави написав у статті "Не можна дозволяти українським судам викидати антикорупційні здобутки" для видання Financial Times, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За словами Зеленського, за рішенням Конституційного суду, яким обмежуються повноваження антикорупційних органів, стоять "російські маріонетки та деякі українські олігархи", які відчувають загрозу через діяльність антикорупційних органів.

"Вони виступають проти інтеграції в Євросоюз та НАТО, співпраці України з Міжнародним валютним фондом та суспільства, де діють правила, від яких виграють 99 відсотків, а не лише 1 відсоток", — написав він.

Зеленський зазначив, що зараз на Україну нападають не тільки на кордонах, але і "в центрі демократичних інститутів", але Україна буде чинити опір.

"Я також закликаю наших міжнародних партнерів і союзників продовжувати підтримувати нас і доводити неправоту тих, хто намагається перешкодити нашій співпраці та зірвати її", — додав президент.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України. Діючих суддів КСУ глава держави назвав "чортами".

    Реклама на dsnews.ua