• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський пожалівся на "діячів та діячок", які "бояться" закону про референдум

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявляє, що деякі політики, які виступають проти закону про референдум, бояться людей. І вважає, що цим законом він надає людям "вирішальний вплив на владу"

Про це президент написав у своєму Facebook, передає "ДС".

"Найбільше цього тижня вразило, як багато страху зʼявилося в деяких політиків та їхніх "партійних" коментаторів від нашого закону про референдум. Зовсім не у суспільства, а саме в політиків.

Знаєте, чому вони так бояться референдуму? Все банально. Це їхній ключовий страх перед людьми. Це страх перед незворотністю тих змін, які відбулись у 2019 році. Коли дуже солідні діячі та діячки після десятиліть "царювання" у високих кабінетах вмить опинилися… без влади та впливу.

Зараз вони живуть лише однією цинічною надією, що нібито можна відігратись і знову зібратися "клубом старих друзів" на печерських пагорбах, щоб вирішувати все в державі для власної вигоди і не питаючи в суспільства".

"Ми дали людям справжню можливість здійснювати вирішальний вплив на владу. І не на один раз, а назавжди. І скористатися цією можливістю народ може в будь-який момент.

Тому, друзі-політики, звикайте. Вам тепер завжди доведеться враховувати, що останнє слово буде не за вами, а за суспільством".

 

Водночас, у коментарях під дописом Зеленського є чимало коментарів, зокрема й критичних.

Нардеп від "ЄС" Володимир В’ятрович нагадав президенту, чому німецькі політики також "бояться" референдуму і як в 1930 році нацистам завдяки референдуму вдалось побудувати тоталітарну державу.

Політик Борислав Береза натомість написав, що воліє почути від президента, за які заслуги та компетенції шоумен Олександр Скічко очолив Черкаську ОДА.

Нагадаємо, у вівторок Верховна Рада підтримала закон про референдум, ініційований президентом Зеленським. Згідно з документом, на референдум може бути винесено: внесення змін до Конституції, зокрема щодо виборів і референдуму; питання загальнодержавного значення; питання зміни території України; питання втрати чинності законів чи їхніх положень.

Щоб уникнути махінацій у питаннях зміни території України робоча група передбачила "4 запобіжники": не можна винести на референдум питання, які суперечать Конституції та нормам міжнародного права; питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету чи територіальної цілісності України, створення загроз національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі.

Також не можна винести на референдум питання податків, бюджету та амністії; питання, які віднесені до компетенції органів правопорядку (призначення винних, винесення вироків).

    Реклама на dsnews.ua