• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський про місцеве самоврядування: Час ділків і князьків минув

Реклама на dsnews.ua

Ще ніколи на місцевому рівні в Україні не було стільки владних і фінансових можливостей, як тепер, адже внаслідок децентралізації місцеві бюджети збільшились у декілька разів

Про це сьогодні з нагоди Дня місцевого самоврядування повідомив президент Володимир Зеленський, інформує "ДС".

За його даними, "щороку сотні мільярдів гривень переходять на місця й повноваження".

"Саме це й зумовлює настільки відчайдушну боротьбу за вплив у громадах майже по всій Україні. Аж таких емоцій, інтриг і сутичок, як у місцевих радах протягом останніх тижнів, давно не було навіть у національному парламенті. Це й окреслює один з головних викликів для всього нашого суспільства, про який важливо сказати саме сьогодні, у День місцевого самоврядування.

Децентралізація – це не просто про гроші, про розподіл можливостей. Перш за все це про розвиток. Гроші, як і повноваження, можуть бути тільки інструментом, що застосовується в інтересах громади. Але ж очевидно, що точно не заради втілення у життя тієї чи іншої стратегії розвитку громад точиться така боротьба на місцях", — написав Зеленський на своїй сторінці у Facebook.

Він підкреслив, що бачить завданням конструктивних сил у місцевих радах, центральної влади та суспільства "стримування апетитів ділків, які розглядають місцеві бюджети та нові повноваження виключно як особисту годівницю чи компенсатор втрачених можливостей на національному рівні".

"Час ділків минув. Якщо декому з них ще вдалося переграти інтереси громади, обманувши частину виборців, то це зовсім не означає, що наступні пʼять років можуть бути для них часом особистого збагачення та "князювання", як це бувало раніше", — запевнив Зеленський.

Президент також наголосив, що реформа децентралізації має продовжуватися "заради розвитку громад, створення нових можливостей і комфортного середовища для життя людей".

"Запрошую всіх представників місцевої влади та нових політиків у громадах до дискусії про те, як нам усім разом досягти такої якості життя у громадах по всій країні, щоб люди бачили: децентралізація – це успіх України. До речі, одним з найбільш перспективних напрямків вважаю реанімацію Ради регіонального розвитку, яка дасть змогу суттєво покращити комунікацію між мерами, головами обласних адміністрацій, центральними органами влади. Місцеве самоврядування – це якраз про якість життя", — резюмував Зеленський.

Як писала "ДС", раніше свої привітання з Днем місцевого самоврядування оприлюднив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

    Реклама на dsnews.ua