• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Зеленський — про відставку Степанова за поданням Шмигаля: не спрацювались

У колишнього міністра охорони здоров'я Максима Степанова не склалися стосунки з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, наслідком чого стала відставка міністра

Максим Степанов
Максим Степанов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вівторок, 20 травня, під час пресконференції з нагоди дворіччя перебування на посаді, передає "ДС".

"Це правда, премʼєр-міністр більше не зміг працювати з міністром охорони здоровʼя паном Степановим. Я не втручався в цю ситуацію достатньо довгий час. Чому? Тому що я боявся дестабілізації саме в "ковідний" час змінювати міністра охорони здоровʼя", — заявив Зеленський.

За словами президента, достатньо довго він був проти відставки Степанова "саме через дестабілізацію".

"Все ж таки міністр охорони здоровʼя несе повну відповідальність, перш за все він несе відповідальність за боротьбу з COVID, вакцинацію населення тощо. Ускладнення їхніх відносин – і я знаю деталі ускладнення, чому, за що – і я в цій ситуації був повністю на стороні премʼєр-міністра України", — зазначив Володимир Зеленський.

Він також пояснив, чому відставка Степанова відбулася саме зараз.

"Тому що більше неможливо було працювати в такому режимі. Це дестабілізувало повністю атмосферу в міністерстві, у відносинах між міністром і урядом в цілому. І в принципі складна ситуація між працюючими департаментами в міністерстві і складна ситуація між міністром і головним санітарним лікарем. В цій ситуації ми допустити такої дестабілізації просто не могли", — розповів глава держави.

За словами Зеленського, тому вибір був очевидний – і головний санітарний лікар "відповідає тепер за все". 

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер, 20 травня, призначила міністром охорони здоровʼя України заступника Степанова, головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.

Як повідомляла "ДС", Верховна Рада звільнила Максима Степанова з посади міністра охорони здоровʼя 18 травня за поданням премʼєр-міністра Дениса Шмигаля.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua