• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський про збитий Іраном літак: Строку давності у таких злочинів немає

Реклама на dsnews.ua

Всі винні в катастрофі літака МАУ в Ірані обов’язково будуть притягнуті до відповідальності, а сімʼї загиблих отримають належні компенсації

Таку обіцянку дав в соцмережах президент Володимир Зеленський, повідомляє "ДС".

"Зрозуміло, що всі винні в цій катастрофі обов’язково будуть притягнуті до відповідальності. У сучасному світі немає шансу, що такий злочин залишиться без належної реакції. Строку давності у таких злочинів теж немає. Тим більше що Іран уже визнав свою провину. І ми, очевидно, також ідемо до дієвого покарання винних та отримання належних компенсацій для сімей загиблих. Все це обов’язково буде зроблено. Бо тільки так справедливо. Хоча все це, на превеликий жаль, уже ніколи не компенсує людських втрат", — заявив Зеленський.

За словами президента, найменше, що могла зробити держава для вшанування памʼяті наших людей, це відзначити їх званнями Героїв України.

"Назавжди закарбувати прізвища героїв у нашій історії. Екіпаж літака діяв абсолютно чітко й за правилами, все робив професійно, до останнього відповідаючи за життя пасажирів. Це також усі визнали", — додав він.

Глава держави запевнив, що скільки б часу та зусиль не потребував процес переговорів і вся необхідна міжнародна робота, Україна отримає всі відповіді та всі необхідні компенсації.

"Зовсім скоро матимемо памʼятне місце, куди могли б прийти родичі, близькі загиблих, просто громадяни. Щоб згадати, подумати, посидіти поруч зі своїми. І де можна було б хоча б частково позбутися відчуття тієї шаленої несправедливості від того, що сталося…. Сьогодні ж маємо щиро вшанувати пам’ять 11 наших громадян, чиї життя були забрані в той трагічний день. І маємо щиро підтримати сім’ї, які втратили того дня своїх рідних", — заявив Зеленський.

Як повідомляла "ДС", 7 січня президент Ірану Хасан Роухані заявив, що всі відповідальні за знищення літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" постануть перед судом.

Довідка: 8 cічня 2020 року в Ірані розбився літак МАУ, загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебувало 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великобританії. Через три дні президент Ірану Хасан Роухані визнав, що український лайнер був збитий іранськими військовими помилку.

    Реклама на dsnews.ua