• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленський просить Раду поки не розглядати його законопроект по КСУ

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський закликав Верховну Раду поки не розглядати законопроект про перезапуск Конституційного Суду

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

"Законопроект, який був ініційований Президентом України для перезавантаження Конституційного Суду, спрямований тільки на те, щоб відновити довіру громадян до конституційного судочинства. Глава держави звернувся з проханням до парламенту не розглядати цей законопроект до того моменту, як отримаємо висновки Венеціанської комісії щодо ситуації, яка склалася після знищення суддями Конституційного Суду України системи контролю за електронним декларуванням", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в Верховну Раду внесено понад 10 законопроектів, "які покликані вивести Україну з кризи, спровокованої суддями Конституційного Суду". Не може йти про те, що прийняття лише якогось одного закону досить для того, щоб відновити повноцінну роботу антикорупційної інфраструктури, в тому числі електронного декларування, а також для того, щоб відновити довіру до діяльності КСУ.

Нагадаємо, 20 листопада президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. Він попросив провести експертизу і розʼяснити, яким чином можна уникнути незворотної шкоди антикорупційній реформі після скандальних рішень Конституційного Суду.

Венеціанська комісія прийме рішення про наслідки рішення КСУ на засіданні 11 грудня.

    Реклама на dsnews.ua