• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленський просить скликати позачергове засідання Ради для підвищення мінімалки

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський сподівається, що збільшення мінімальної зарплати до 5 тисяч грн, тобто на 277 грн, стане першим кроком у напрямку до цивілізованого рівня життя в Україні

Про це сьогодні повідомила пресслужба глави держави, інформує "ДС".

Як зазначається, збільшення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до пʼяти тисяч гривень, яке передбачене президентським законопроєктом, – це лише перший етап і "впродовж 2021 року мають бути реалізовані наступні етапи підвищення".

"Впевнений, що депутати проголосують законопроєкт, поданий від президента України, за збільшення мінімальної заробітної плати до пʼяти тисяч гривень. Потім другий етап цієї програми – збільшення з 2021 року до шести тисяч гривень. І впродовж 2021 року буде третя частина – ми збільшимо до шести з половиною тисяч гривень", – заявив Зеленський.

Президент впевнений, що після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімальної зарплати.

"Це певні кроки у напрямку дійсно цивілізованого рівня життя в Україні. Карантин продовжується, але після серйозної паузи, коли понад два місяці не працювали ні підприємці, ні ФОПи, багато державних підприємств, зараз дуже важливо трішки підтримати людей", – додав Зеленський.

Президент звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням провести позачергове засідання парламенту 25 серпня, після Дня Незалежності України, та закликав народних депутатів підтримати президентський законопроєкт щодо збільшення розміру мінімальної заробітної платні.

Нагадаємо, що мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2020 року становить 4 723 гривні. Таким чином Володимир Зеленський вважає, що підвищення мінімалки на 277 грн стане кроком до цивілізованого рівня життя в Україні.

Як писала "ДС", народний депутат фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев припускає, що кошти на підвищення мінімальної заробітної плати віднайдуть завдяки економії на обслуговуванні державного боргу.

    Реклама на dsnews.ua