• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський просить США не розглядати Україну як об'єкт на шаховій дошці

Реклама на dsnews.ua
Президент Володимир Зеленський закликав США ставитися до України як до суб'єкта, а не об'єкта міжнародних відносин

Про це він сказав в інтерв'ю німецькому журналу Spiegel, передає "ДС".

"Я хочу, щоб США..допомагали нам і розуміли, що ми є суб'єктом, щоб вони не договаривалтись з іншими за нашими спинами .... Я не хочу, щоб Україна була фігурою на шахівниці великих держав, щоб нас могли штовхати вперед, посувати тому або здавати. Я хочу, щоб Україна стала суб'єктом ", - заявив Зеленський.

За його словами, коли США кажуть, що Україна - корумпована країна, це дуже жорсткий сигнал світу, Європі і міжнародним фінансовим інститутам.

Зеленський закликає, щоб Сполучені Штати зрозуміли, що Україна вже інша держава, а українці - зовсім інші люди. Президент зазначив, що не бачить своїм завданням переконувати Трампа в зворотному.

Зеленський також повідомив, що не говорив під час липневого телефонної розмови з Трампом за принципом: "щось за щось (Quid pro quo)"

"Що стосується Сполучених Штатів, я не хочу, щоб ми вели себе як жебраки. Але треба усвідомити, що ми воюємо. І якщо ви є нашим стратегічним партнером, не слід блокувати ніякої допомоги. Для мене це питання праведливости. Мова не йде про quid pro quo, це просто самодостатня історія", - заявив він.

Нагадаємо, колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер на свідченнях у Конгресі заявив, що Трамп не хотів зустрічатися з Володимиром Зеленським, вважаючи Україну корумпованою країною.

    Реклама на dsnews.ua