• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Зеленський провів консультації щодо кандидатури нового глави НБУ

Реклама на dsnews.ua
Президент Володимир Зеленський напередодні ввечері, 2 липня, провів консультації з керівництвом Національного банку України та учасниками фінансового ринку щодо кандидатури нового глави НБУ

Про це повідомила прес-служба глави держави, передає "ДС".

"У зустрічах брали участь прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, його заступниця Юлія Кузнєцов, міністр фінансів Сергій Марченко, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Під час переговорів детально обговорювався стан фінансового сектора держави і можливий вплив на банківський ринок заяви Якова Смолія про відставку з посади глави НБУ", - йдеться в повідомленні.

За інформацією прес-служби, Зеленський зазначив відданість принципу незалежності центрального банку та необхідності збереження його інституційної спроможності.

"Незалежний Національний банк - це запорука макроекономічної стабільності держави і гарантія добробуту українців. Тому я як президент буду відстоювати незалежність НБУ при будь-якому керівництві як основу фінансової і макроекономічної стабільності нашої держави", - заявив він.

Крім того, були обговорені можливі кандидатури нового голови НБУ, додали в ОП.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ". В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши неприпустимості політичного тиску.

У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

    Реклама на dsnews.ua