• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Зеленський розповів, як боротиметься з бідністю й олігархами

Реформи, які проводяться у країні, мають на меті зробити Україну зрозумілою світові та забезпечити громадянам заможне й комфортне життя

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у колонці президента Володимира Зеленського для видання "Фокус", передає "ДС".

Глава держави зазначив, що всі успішні держави мають дещо спільне. По-перше, вони мають щось унікальне й корисне, що можуть запропонувати світові. По-друге — побудували власну систему відносин між владою та громадянами, яка дає змогу налагодити діалог.

"Саме виходячи з цих двох стартових ідей ми й почали процес трансформації України. Перше — потрібно створити умови для того, щоб Україна змогла знайти свій шлях успіху у глобальному світі. Це не просто, але точно можливо. Друге — зробити державну систему стійкою, сучасною, готовою дієво реагувати на сучасні виклики, зберігаючи при цьому демократію. Демократію справжню, не імітаційну. Таку, яка працює в інтересах усіх громадян, а не купки обраних", — каже глава держави.

Він зазначив, що, починаючи з 1990-х років, в Україні сформувався прошарок "обраних" – людей, які, скориставшись ситуацією, сконцентрували у своїх руках політичні, фінансові, промислові та медійні ресурси і які й донині фігурують у списках найбагатших українців. За його словами, відносини в державі ця група людей моделювала для себе, з огляду на власні інтереси, а решта суспільства мала просто змиритися з таким станом справ.

"Відверто скажу, держава, де є подібна нерівність, точно не зможе бути комфортною та конкурентною. Абсолютна більшість українців не вважала таку ситуацію справедливою", – наголосив президент.

"Дещо нам уже вдається. Наприклад, вперше за багато років не збільшилася, а зменшилася кількість олігархів. Мінус Медведчук… Будуть ще мінуси, поки всі олігархи не стануть просто великими бізнесменами", — додав Зеленський.

На його думку, політика деолігархізації полягає в тому, щоб позбавити таких осіб сконцентрованого медіаресурсу, непрозорого доступу до стратегічних активів, а також "даху" у владних структурах.

Володимир Зеленський також повідомив, що найближчим часом буде презентований законопроєкт щодо деолігархізації, який "зафіксує системний погляд на цю проблему".

"Нам дуже потрібні максимальна прозорість економічних відносин, недопущення деструктивних концентрацій ресурсів та рівність усіх громадян перед законом і судом. Поки цього не було, країна десятиліттями рухалася до статусу бідної у Європі. Ми це забезпечимо — і Україна зможе перейти до стабільного економічного зростання протягом десятиліть, нарешті вирішить, зокрема, й проблему бідності", — заявив президент.

Він додав, що для розвʼязаня проблеми бідності в Україні проводяться десятки реформ.

"І доброчесний суд, і ефективна децентралізація, і сучасний фінансовий сектор, і приватизація, і завершення земельної реформи, і створення максимально можливих умов для економічного розвитку. Це десятки фундаментальних реформ. А все це разом і є зміна системи і зміна суспільних відносин", — констатував Зеленський.

На його переконання, мета всіх цих трансформацій — зробити Україну зрозумілою світу, як ті держави, які вже забезпечують своїм народам заможне та комфортне життя.

На його переконання, щоб реалізувати потенціал України, потрібна справедлива й раціональна державна система — та, яку будували дуже довго й фундамент якої створюється саме зараз.

"Ну і, звичайно, нам потрібен мир. Всі війни закінчуються. Ми ніколи не роздмухували це протистояння. Навпаки, завдяки раціональній дипломатії ми зробили те, що було неможливо раніше. Це й тиша на фронті, яка минулого року врятувала десятки життів. Це й транзитний газовий контракт — на 100% у наших інтересах. Це і звільнення полонених — деякі з них були у неволі роками. Якщо вдалося це, то вдасться й усе інше, що необхідно для встановлення чесного та стабільного миру", — підсумував глава держави.

Володимир Зеленський додав, що за ці два роки Україна щонайменше зрозуміла, яке місце повинна зайняти у сучасному глобальному світі та які трансформації й реформи повинні привести її до цього місця.

"А конкретні дії на цьому шляху — цілий пакет системних реформ, повʼязаних одна з одною, які повинні знищити традиційний олігархічний устрій і замінити його набагато справедливішими соціально-економічними відносинами", — резюмував президент.

Як писала "ДС", у Раді національної безпеки та оборони нарахували в Україні 13 олігархів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua