• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зеленський розповів, як уже рік бореться з Нацбанком України

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський вважає, що у Національного банку України дуже жорстка монетарна політика

Про це він сказав на зустрічі з бізнесом у Волинській області, повідомляє "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Є дві речі, пов'язані з банківською культурою та банківськими програмами. Нам складно, повірте. Ми близько року з цим боремося, розмовляли з Національним банком дуже серйозно, щоб була знижена облікова ставка, щоб у людей з'явилася можливість брати кредит. Тому, крім програми "5-7-9%", яку ми зараз наповнюємо, там ще є портфельне кредитування, яке з'явиться у Верховній Раді у вигляді законопроєкту. Тобто наше головне завдання - створити до кінця року нормальні умови для кредитування", - розповів Зеленський.

Президент вважає, що є "зарегульованість процесів". Також, на його думку, у Національного банку дуже жорстка монетарна політика.

"Але це моє враження. Ми говорили і з державними банками, щоб надати можливість і була більш спрощена процедура отримання цих кредитів за нормальних умов, до 10%. Я думаю, що 5-7% - це нормальні умови, коли людина не виїжджатиме з України, а буде можливість, якщо вона захоче, працювати в Україні", - додав він.

Як повідомляла "ДС", 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску.

У свою чергу, в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

    Реклама на dsnews.ua