• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Зеленський розповів, як вже рік бореться з Нацбанком України

Реклама на dsnews.ua
Президент Володимир Зеленський вважає, що у Національного банку України дуже жорстка монетарна політика

Про це він сказав на зустрічі з бізнесом у Волинській області, повідомляє "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Є дві речі, пов'язані з банківською культурою та банківськими програмами. Нам складно, повірте. Ми близько року з цим боремося, розмовляли з Національним банком дуже серйозно, щоб була знижена облікова ставка, щоб у людей з'явилася можливість брати кредит. Тому крім програми "5-7-9%", яку ми зараз наповнюємо, там ще є портфельне кредитування, яке з'явиться у Верховній Раді у вигляді законопроекту. Тобто, наша головна задача - зробити до кінця року нормальні умови для кредитування", - розповів Зеленський.

Президент вважає, що є "зарегульованість процесів". Також, на його думку, у Національного банку дуже жорстка монетарна політика.

"Але це моє враження. Ми говорили і з державними банками, щоб надати можливість і була більш спрощена процедура отримання цих кредитів, за нормальних умов, до 10%. Я думаю, що 5-7% - це нормальні умови, коли людина не виїжджати з України, а буде можливість, якщо він хоче працювати в Україні", - додав він.

Як повідомляла "ДС", 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску.

У свою чергу, в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

    Реклама на dsnews.ua