• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський розповів, яку допомогу Україна очікує від США

Президент Володимир Зеленський вважає, що США, крім допомоги у сфері безпеки, могли б надати економічну та інвестиційну підтримку Україні

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави сказав журналістам Agence France-Presse, Reuters і Associated Press, передає "ДС" з посиланням на Офіс президента.

"Тому якщо США нас підтримують, то повинні це робити й економічно. Це не про те, що ми, як жебраки, хочемо кожну копійку взяти у США і за це щось робимо. Це неправильний підхід. Ми робимо реформи для себе – ті чи інші. Коли це потрібно й коли це на часі.

А якщо мова про економічну конкретику, то у США є можливість економічно підтримати Україну. Це не тільки про гроші, це про інвестиції, про відкриття підприємств. Є список цих підприємств, є наше бажання, є зрозумілі напрямки, галузі. Якщо США заходять на український ринок – це збільшення кількості робочих місць, збільшення грошей в економіці України. Я про таку політику", — зазначив Зеленський.

Зокрема, президент нагадав, що газопровід "Північний потік-2" це політична зброя Росії проти України. Тому Зеленський каже, що Україна повинна отримати безпекові та геополітичні гарантії, серед яких і повернення під контроль уряду окупованих територій. У такому випадку, каже глава держави, гроші нічого не вирішують. 

Зеленський також висловив побоювання, що, коли "Північний потік-2" запустять, то росіяни можуть заблокувати транзит газу через Україну. У такому випадку, всі говоритимуть про цю проблему, а про Донбас всі забуватимуть або змушуватимуть Україну вести перемовини із терористами. 

Президент також розповів, що обговорював із очільником Білого дому Джо Байденом збільшення якісної технічної та військової допомоги, виділення коштів. 

Водночас, найбільше Зеленський хоче від Байдена конкретики для України, зокрема і щодо членства Києва в НАТО. 

Нагадаємо, 11 червня президент Володимир Зеленський оголосив про те, що Пентагон затвердив другу частину допомоги для України в сфері безпеки у розмірі 150 млн доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua