• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Зеленський "розчерком пера" створив оргкомітет з підготовки Кримського саміту

Президент Володимир Зеленський своїм указом створив Організаційний комітет з підготовки установчого Саміту Кримської платформи

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Так, президент України підписав Указ № 78/2021 «Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», передає "ДС" з посиланням на пресслужбу голови держави.

Головою комітету, зазначають у Зеленського, є міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Згідно з документом, МЗС забезпечує координацію участі України в діяльності Кримської платформи.

Крім того, зазначають у пресслужбі, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов має підготувати проєкт Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя.

"Кабінет Міністрів України має розробити та затвердити Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки; розробити та забезпечити виконання першочергових заходів щодо розвитку кримськотатарської мови, зокрема із затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки; забезпечити інформування міжнародних партнерів України про заходи, здійснювані задля розвитку кримськотатарської мови, серед іншого у контексті проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН на період 2022-2032 років Міжнародного десятиліття мов корінних народів та на майданчику Постійного форуму ООН з питань корінних народів", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 23 вересня 2020-го року представив в ООН концепцію Кримської платформи й запропонував міжнародним партнерам приєднатися до цієї ініціативи, щоб обʼєднати зусилля з деокупації Криму.

Під час саміту Україна-ЄС 6 жовтня 2020 року Євросоюз підтвердив готовність до такої ініціативи.

Кримська платформа повинна стати новим міжнародним форматом для підвищення ефективності та координації дій міжнародної спільноти з деокупацію Криму та захисту прав і інтересів кримчан.

Очікується, що платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший — вищий політичний рівень, до якого приєднаються керівники іноземних держав. Другий — рівень міністрів закордонних справ і міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень експертів.

Саміт Кримської платформи запланований на 23 серпня.

Нещодавно про готовність долучитися до Кримської платформи заявили Франція та Словаччина. Підтримали створення Кримської платформи також у Європарламенті. Крім того, висловився на підтримку ініціативи і держсекретар США Ентоні Блінкен.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua