• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський розповів главі МВФ, хто очолить НБУ

Реклама на dsnews.ua

Новим керівником Національного банку стане професіонал, який збереже незалежність регулятора

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою, передає "ДС" з посиланням на прес-службу глави держави.

Він зазначив, що провів зустрічі з представниками комерційних і державних банків і сформував короткий список кандидатів на посаду голови Національного банку, яких йому запропонували представники банківського сектора. Він запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.

«Це буде незалежний технократ, який продовжуватиме незалежний курс Нацбанку. Всі рішення я ухвалюю тільки в інтересах народу України», — підкреслив президент.

Зеленський висловив переконання, що НБУ разом з урядом мають продовжувати реалізацію виваженої монетарної та фіскальної політики, бути гарантом макроекономічної і фінансової стабільності, що сприятиме економічному зростанню і відновленню банківського кредитування в Україні.

«Дискусії про діяльність Національного банку України повинні бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на інституційну спроможність і незалежність регулятора», — заявив президент.

Глава держави зазначив, що основними критеріями вибору кандидатури є професіоналізм, чесність і бездоганна репутація.

Президент також підкреслив, що продовження активної співпраці з МВФ у рамках нової програми stand-by є важливим пріоритетом для України.

«Ми високо цінуємо всебічну підтримку, яку надає МВФ у цей складний для нашої країни період», — сказав Зеленський.

Зеленський запевнив Крісталіну Георгієву в твердому бажанні України продовжувати співпрацю з МВФ і зазначив, що ухвалений закон про банківську діяльність є прямим свідченням цього прагнення.

Як повідомлялося, 9 червня МВФ затвердив нову 18-місячну програму stand by для України в розмірі $5 млрд. Згідно з меморандумом, після виділення першого траншу на $2,1 млрд заплановано чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021.

12 червня Україна повністю отримала $2,1 млрд першого траншу від Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ". 3 липня Верховна Рада 286 голосами народних депутатів відправила Смолія у відставку.

    Реклама на dsnews.ua