• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Зеленський розповів главі ОБСЄ про свої успіхи у війні на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з діючим головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде і висловив подяку за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

На початку зустрічі Зеленський привітав Анн Лінде зі вступом на посаду діючого голови ОБСЄ і зазначив, що співпраця з Організацією є дуже важливою для України і українців.

"Ми хочемо подякувати від України всім представникам місії ОБСЄ за те, що підтримуєте Україну, підтримуєте завжди наш суверенітет і нашу територіальну цілісність", — сказав він.

Зеленський подякував Анн Лінде за її позицію про те, що завершення війни в Донбасі дійсно є пріоритетом, і окремо відзначив, що потрібно активно піднімати питання повернення тимчасово окупованого Криму.

Глава держави поінформував співрозмовницю про ситуацію з безпекою на Донбасі, а також про зусилля, які докладає українська сторона з метою досягнення миру.

Він зазначив, що Україна виконала всі домовленості, досягнуті на зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" в грудні 2019 року. Однак окупанти відкрили тільки один КПВВ. Крім того, гальмуються процеси взаємного повернення утримуваних осіб, блокується доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста до затриманих і робота місії ОБСЄ на окупованій території, розмінування і процес розведення військ на нових ділянках.

У той же час Зеленський зазначив, що в питанні припинення вогню на Донбасі є рух вперед, і більше шести місяців діє режим тиші. За його словами, бойовики "іноді" порушують режим припинення вогню "провокаційно", але вдалося в рази зменшити кількість загиблих військових і цивільних.

Співрозмовники обговорили питання, повʼязані з діяльністю СММ ОБСЄ. Наголошено на необхідності посилення організаційної спроможності місії, її технічного потенціалу та фінансового забезпечення.

Як повідомляла "ДС", ОБСЄ скоротила число спостерігачів у складі Спеціальної моніторингової місії в Україні.

    Реклама на dsnews.ua