• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Зеленський розповів послам G7 і ЄС про реформи, війну і боротьбу з пропагандою

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з послами країн-членів "Великої сімки" та Євросоюзу, в ході яких піднімалися питання врегулювання конфлікту на Донбасі, проведення реформ і кризи навколо Конституційного суду

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС"

Зокрема, глава держави повідомив іноземним дипломатам про рішення РНБО про введення санкцій проти окремих засобів масової інформації.

«Хочу відзначити роботу Служби безпеки України саме в боротьбі з небезпекою російської агресії в інформпросторі… Це рішення не є емоційним, воно визрівало й готувалося вже тривалий час на основі інформації багатьох українських державних органів. Це в жодному разі не наступ на свободу слова, це обґрунтоване рішення для захисту національної безпеки», — підкреслив Зеленський.

Глава держави акцентував, що телеканали, які потрапили під санкції, тривалий час активно використовувалися для дезинформаційних кампаній в Україні, спрямованих на підрив реформ, курсу нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію і просування гібридного впливу країни-агресора на політичні процеси в Україні.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено судовій реформі та врегулюванню ситуації, що склалася у звʼязку з рішенням Конституційного Суду по деяким нормам антикорупційного законодавства. Глава держави повідомив про подальші кроки з реформування судової гілки влади і підготовку Стратегії розвитку судової системи на 2021-2025 роки.

За словами Зеленського, завтра відбудеться робоча презентація всієї судової реформи.

«Це велика кількість законопроектів, послідовних кроків, які приведуть до очищення судової влади в Україні. Завтра, після наради зі мною, з Комісією з правової реформи, ми будемо розуміти терміни виконання всіх цих кроків і готуватися до публічної презентації судової реформи в Україні», — констатував президент.

Крім того, глава держави представив ключові досягнення України у впровадженні реформ. Зокрема, наголосив на важливій ролі закону про реформування СБУ, який став реальним кроком вперед на шляху впровадження стандартів ЄС і НАТО. Реформа СБУ також створює передумови для подальшого прогресу в напрямку лібералізації економіки і полегшення ведення бізнесу в Україні, зазначив він.

Під час зустрічі також обговорювалася ситуація з безпекою на Донбасі і хід мирних переговорів.

Як повідомляла "ДС", посли країн "Великої сімки" в Україні привітали ухвалення Верховною Радою закону про реформу СБУ в першому читанні.

    Реклама на dsnews.ua