• USD 28.4
  • EUR 32.2
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Зеленський розповів про гордість за ЗСУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна шанує свою армію і відчуває гордість за неї

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав у Харкові під час урочистих заходів, присвячених 30-річчю створення Збройних Сил, повідомляє "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Свобода для нас – це найбільша цінність, яка, я впевнений, не має обмежень. Це символ нашої держави, усієї України, яку захистили від агресії Росії у 2014 році та продовжують захищати сьогодні наші військові. Сьогодні ми вшановуємо їх усією країною на заході, сході, півдні, півночі та у центрі нашої держави", — сказав Зеленський.

За його словами, сьогодні ввечері одночасно у Києві, Харкові, Одесі, Львові, Краматорську та селі Озерному Житомирської області відбуваються урочистості з нагоди 30-річчя Збройних сил України.

"Всі разом ми – у великій, вільній та незалежній Україні. Все це завдяки нашим бійцям та видам, родам військ, щодо яких ми не відчуваємо нічого іншого, окрім гордості. Гордості, гордості та ще раз гордості", — сказав глава держави.

Він також відзначив жінок-військовослужбовців.

"Ми пишаємося нашими захисницями. Сьогодні у Збройних силах України служать понад 32 тисячі жінок та дівчат, удвічі більше у порівнянні з 2014 роком. І вони не прикраса, вони не на других ролях. Вони справді відважні та хоробрі бійці", — сказав Зеленський.

За його словами, понад 16 тисяч із них є учасниками бойових дій.

"Тисячі жінок носять офіцерські звання, командують відділеннями та взводами, виконують бойові завдання при проведенні операції Об'єднаних сил", — сказав глава держави.

Зеленський також зазначив, що Україна пишається своїми військовими капеланами. В даний час 102 з них, представляючи різні конфесії, офіційно працюють у ЗСУ, а кожен четвертий брав участь у бойових діях на сході України.

Президент вважає, що Україна може пишатися сферою кіберзахисту. Зокрема, початком створення кібервійськ. Він нагадав, що вже цього року українські фахівці з кіберзахисту вперше брали участь у міжнародних навчаннях у США.

Глава держави заявив, що Україна пишається ветеранами.

"Ми пишаємося усіма нашими ветеранами. Пишаємося тим, що у наступному році, вперше з 2014 року, повністю закриємо чергу на квартири для всіх наших ветеранів війни на сході України", — сказав Зеленський.

За його словами, відразу після цього влада планує розпочати процес виділення житла для інших українських військовослужбовців.

Президент разом із усіма присутніми вшанували хвилиною мовчання тих захисників, які віддали своє життя за Україну.

Як повідомляла "ДС", в Україні відбуваються урочисті заходи, присвячені 30-річчю Збройних Сил України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua