• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленський вважає, що "кадровий голод" в Україні має вирішувати вища освіта

Реклама на dsnews.ua
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з керівниками провідних вищих навчальних закладів України

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу Президента, передає "ДС".

Учасники заходу зазначили, що не зустрічалися з главою держави у такому форматі з 2005 року, та висловили задоволення зацікавленістю питаннями вищої освіти.

На зустрічі обговорили питання оптимізації вищих навчальних закладів, розширення їх фінансової автономії, рівень зарплат викладачів і умови, в яких навчаються студенти.

Глава держави підкреслив, що в Україні існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта.

"Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод в країні так і залишиться. Цю проблему держава має вирішувати спільно з вищою освітою", - підкреслив Зеленський.

Зеленський нагадав, що в Україні навчається більше мільйона студентів. Велика частина з них не хоче залишатися на Батьківщині. А з тих, хто залишається, багато не працюють за отриманою спеціальністю.

"Навіщо ви витрачали свій досвід, навіщо держава витрачала свої гроші, якщо ми потім не можемо залучити цих справді талановитих студентів?" - звернувся президент до учасників зустрічі.

Як повідомляла "ДС", абітурієнти з окупованого Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) можуть вступити в українські вузи без зовнішнього незалежного оцінювання, але повинні здати два іспити.

    Реклама на dsnews.ua