• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський вважає перемогою відсутність реакції на поодинокі постріли з боку бойовиків на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Україна не реагує на поодинокі постріли з боку окупованих територій на Донбасі через небажання подальшої ескалації у регіоні

Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтервʼю ВВС HARDtalk, передає "ДС".

Так, Зеленський відреагував на зауваження журналіста, що на Донбасі немає ні миру, ні "тиші", а спостерігачі ОБСЄ зафіксували понад 1400 порушень режиму припинення вогню.

 "Сьогодні 75 днів тиші, 75 днів не стріляють. У нас є з тимчасово окупованої території постріли… Я розумію, що є такі складні й трагічні цифри. Якщо ми порівнюємо з вами 14 тисяч і, наприклад, у такий самий період раніше це було 80 чи 90 тисяч порушень, то ви бачите велику різницю. Ми реально не реагуємо на якісь поодинокі постріли з окупованої території", — сказав президент.

За його словами, Україна не має робити "те, що призведе до ескалації цього конфлікту".

"Хоча є втрати. Результат — за 75 днів загинула одна людина. Одна. Я вважаю, що це наша перемога. Але ви праві, ми не зробили поки що все те, що обіцяли", — сказав Зеленський.

Президент також зачепив тему мінських переговорів.

"Ми розуміємо всі сьогодні, що у нас є тільки Нормандський формат, і ми йдемо по мінському напрямку. Ми розуміємо, що субʼєкти у Мінському процесі — ми і Російська Федерація, ми вдячні посередництву ОБСЄ на цьому складному шляху. Але перший найголовніший пункт був — забезпечити стале припинення вогню Я вважаю, що сьогодні цей пункт виконаний", — сказав Зеленський.

Крім того, він прокоментував реакцію Кремля на дії України у процесі перемовин.

"Що стосується речей, слів, які йдуть з Кремля. Я розумію, для чого це, проте я таки хочу вам сказати, що ми готові йти за Мінськом. Що стосується тих розбіжностей, які є і в мене, і в нашому суспільстві, щодо того, що підписав пан (пʼятий президент України Петро Порошенко — "ДС") Порошенко, так, вони є, і всі знають — і пані (канцлер Німеччини Ангела Меркель — "ДС") Меркель, і пан (президент Росії Володимир Путін — "ДС") Путін — я йому неодноразово відкрито говорив: ні, будуть умови, будуть особливі умови, закон про особливий статус — це зміни в Конституції згідно з децентралізацією. Воно все має бути, я з цим згоден, але зміни Конституції, ті, які вони хочуть, вони сьогодні неможливі. І передача кордону українській владі після виборів — це неправильно", — сказав президент України

Він додав, що Україна не може забезпечити вибори на Донбасі.

"Ніхто зі спостерігачів не приїде. Хто буде приїжджати на ту частину і проводити там вибори, якщо там є озброєні люди. Всі це розуміють. Але ми йдемо за Мінськом. Є таке, треба, щоб Мінськ був трішечки гнучкішим. Ви розумієте, що минув час", — уточнив Зеленський.

Нагадаємо, Зеленський заявив в інтервʼю ВВС, що покине свій пост в разі, якщо йому не вдасться завершити війну на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua