• USD 28.5
  • EUR 34.1
  • GBP 38
Спецпроєкти

Зеленський штовхає Раду до конституційного перевороту, потрібні перевибори, — Гончаренко

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський своїм законопроєктом щодо Конституційного Суду пропонує народним депутатам стати співучасниками конституційного перевороту

Про це заявив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

Він зазначив, що замість того, щоб вирішити політичну кризу, "гарант Конституції тільки поглиблює її".

"Зеленський своїм законопроєктом щодо Конституційного Суду буквально пропонує нам стати співучасниками конституційного перевороту… Зеленському слід чесно визнати — він не впорався. Криза, в яку зараз входить країна — наслідок його політики протягом цих півтора року. Починаючи з розпуску Ради, крок за кроком, Зеленський знищував законність і інституції держави. Зрештою, це призвело до того, про що ми й попереджали — до хаосу", — написав Гончаренко у себе в Telegram.

Він зазначає, що глава держави продовжує шукати просте рішення для розвʼязку комплексної проблеми, однак "просте рішення — це завжди погане рішення".

"Тому ми не можемо підтримувати незаконне рішення Зеленського в жодному разі. Верховна Рада, на чолі з єдиною державницькою силою "ЄС", повинна взяти на себе ініціативу з повернення законності. Наступний крок — повне перезавантаження влади, тобто перевибори. Влада закону завжди має бути вищою від законів влади", — підкреслив Гончаренко.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua