• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Зеленський скасував указ Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ

Президент Володимир Зеленський скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України

Реклама на dsnews.ua

Відповідний указ президента від 27 березня оприлюднено на офіційній сторінці президента, передає "ДС".

Також указом скасовується указ президента від 17 вересня 2013 року про призначення суддею КСУ Олександра Касмініна.

В указі зазначається, що таке рішення прийнято "з метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, забезпечення державної незалежності і національної безпеки, керуючись національними інтересами України".

Підкреслюється, що відповідно до закону "Про національну безпеку України", демократичний конституційний лад є одним із фундаментальних національних інтересів України. Також згадується постанова Верховної Ради від 17 лютого 2021 року, в якій підкреслено, що узурпація влади у 2010 — 2014 роках Віктором Януковичем призвела до підриву основ національної безпеки і оборони України, порушення прав і свобод людини.

"…окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України, права і свободи людини і громадянина".

Нагадаємо, 29 грудня президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді очільника Конституційного Суду України Олександра Тупицького.

У січні Державне бюро розслідувань заявило, що Тупицькому повідомили про підозру. Очільника КСУ підозрюють у правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України про дачу завідомо неправдивих показань, штучне створення доказів і підкуп свідка.

26 лютого Зеленський на місяць продовжив відсторонення Олександра Тупицького з посади глави КСУ.

26 березня голова НАЗК Олександр Новіков склав адміністративний протокол щодо відстороненого голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького, який скасував засідання КСУ в своїх інтересах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua