• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Зеленський сказав, що робити з децентралізацією

В Україні необхідно поглиблювати децентралізацію для підвищення рівня життя громадян в регіонах

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський на нараді, присвяченій реформі державного управління та розвитку регіонів, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

«Громадянин має довіряти державі – тільки тоді Україна буде успішною. А для цього ми маємо побудувати професійну й доброчесну державну службу, яка працює в інтересах громадян. Ми маємо забезпечити повну відкритість влади та ефективно використовувати ресурси», — зазначив він.

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов розповів, що уряд працює над розробкою зрозумілої для громадян системи органів виконавчої влади, щоб діалог і взаємодія влади і громадян були прозорими і комфортними. Для цього має бути підвищена швидкість і покращена якість надання адміністративних послуг, надана обʼєктивна оцінка соціально-демографічному положенню в країні, що дозволить ефективно фінансувати соціальну, освітню, медичну та культурну сфери.

Зокрема, мова йшла про якісні публічні послуги і ефективне управління регіонами, ефективне місцеве самоврядуванні, цифровізацію регіонів, житлове кредитування, якісне водопостачання та поводження з побутовими відходами.

«Обсяг залученого приватного капіталу та кількість створених робочих місць будуть головними показниками розвитку регіонів, адже з цього розвиватиметься й соціальна сфера, від цього залежатиме обсяг податкових надходжень. За кілька років ми розбудуємо зручну та доступну інфраструктуру: сто відсотків шкіл будуть відповідати найкращим умовам комфортного простору, кожна громада до 20 тисяч мешканців матиме якісний стадіон, екстрена допомога приїжджатиме не більш ніж за 20 хвилин», — підкреслив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Як повідомляла "ДС", 25 лютого Володимир Зеленський на засіданні Ради розвитку громад і територій закликав завершити реформу децентралізації і назвав три ключові завдання на шляху до цього.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua