• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Зеленський зібрався в велике азіатське турне

Офіс президента України продовжує роботу над підготовкою великого турне Володимира Зеленського по країнам Азії

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква, інформує "ДС" з посиланням на прес-службу ОП.

Зараз формується остаточний перелік країн, які Зеленський відвідає з візитом. Як повідомив Жовква, є бажання охопити Китай, Південну Корею, Індонезію і ін.

"Ведуться переговори дипломатичними каналами, але станом на зараз сказати точну дату візитів неможливо через об’єктивні причини – на жаль, Азійський регіон так само, як і всі інші регіони світу, періодично потерпає від коронавірусу", — зазначив представник ОП.

За словами Жовкви, вже підготовлено низку угод, також є перспективні проєкти для розвитку торгівлі та залучення інвестицій в Україну..

Нагадаємо, останнім часом двосторонні відносини між Києвом і Пекіном помітно зіпсувалися через ситуацію навколо "Мотор Січі". Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО від 28 січня 2021, яка передбачає застосування спеціальних економічних санкцій проти китайських інвесторів "Мотор Січі". 31 січня в Запоріжжі мали відбутися позачергові загальні збори АТ "Мотор Січ", ініційовані китайськими інвесторами і українським бізнесменом Олександром Ярославським, але вони були зірвані Службою безпеки.

У листопаді 2020 стало відомо, що китайські інвестори "Мотор Січі" найняли три юркомпанії для процесу проти України на $ 3,5 мільярда.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський в інтервʼю Axios, яке вийшло на американському каналі HBO, запевнив, що за його президентства контрольний пакет "Мотор Січі" залишиться в Україні.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua