• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський сьогодні узаконить всеукраїнський референдум, — Стефанчук

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 8 квітня, підпише закон про всеукраїнський референдум

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я думаю, документ повинен зʼявитися сьогодні. Це один з найбільш складних законів, який розроблявся в цьому скликанні Ради, і тому він вимагав більше часу для його напрацювання, для вивірки всіх юридичних конструкцій, механізмів. Це, напевно, єдиний закон за всю каденцію Ради 9-го скликання, який мав на меті пройти всю процедуру, разом з громадським обговоренням, висновками "Венеціанської комісії", консультаціями з експертами. Ми отримали механізм, який, я дуже сподіваюся, буквально сьогодні буде оприлюднений на сайті президента України як підписаний", — сказав він.

Крім того, перший віцеспікер запросив всіх приєднатися до громадського обговорення законопроекту про місцевий референдум.

"Крім цього, я хочу нагадати, що вже розроблений і винесений на громадське обговорення законопроект про місцевий референдум, він знаходиться на сайті Верховної Ради для публічного обговорення", — сказав Стефанчук.

Як писала "ДС", 26 січня Верховна Рада підтримала законопроект №3612 "Про всеукраїнський референдум" у другому читанні і в цілому. За документ проголосували 255 народних депутатів.

Згідно із законопроектом, предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання, повʼязані з внесенням змін до розділів I, III, XIII Конституції ("Загальні положення", "Вибори. Референдум", "Внесення змін до Конституції"), питання загальнодержавного значення, питання зміни території України, про припинення дії закону України або окремих його положень.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua