• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Зеленський створює Раду з питань розвитку вищої освіти в Україні

Реклама на dsnews.ua
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками вищих навчальних закладів, щоб обговорити ряд важливих питань подальшого розвитку української освіти

Про це йдеться в повідомленні глави держави в соціальній мережі Facebook, передає "ДС".

Зеленський зазначив, що указом №210 / 2020 "Про вдосконалення вищої освіти в Україні" створюється Рада з питань розвитку вищої освіти при президентові України. Його завданнями, серед іншого, будуть вдосконалення якості і змісту вищої освіти в Україні, підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства України у цій галузі, зокрема щодо фінансової автономії вищих навчальних закладів, механізму залучення приватних інвестицій і розвитку державно-приватного партнерства.

"Зазначені в указі завдання уряду - це першочергові кроки, важливість і нагальність яких відзначили всі представники вищої освіти.

Ми повинні сформувати чіткі цілі і готувати конкурентоспроможних фахівців - відповідно з потребами української економіки. Визначити, яким професіям ринок перенасичений, а які, навпаки, гостро затребувані в найближчі роки.

Не менш важлива і розвиток мережі студентських гуртожитків. Сучасних, комфортних, а головне - в достатній кількості для потреб іногородніх студентів.

Серед іншого, потрібно популяризувати вивчення математичних і природничих наук. Україна - це земля винахідників і першовідкривачів, визнаних усім світом. У нас повинні з'явитися нові Сікорські, Королеви та Вернадські. Для цього повинні розвивати наукову діяльність у внз, розвивати науково-дослідну інфраструктуру, зокрема галузеві лабораторії. Не може бути успішною країна, яка пропонує вченому тільки стілець, аркуш паперу і ручку. Це треба міняти", - заявив президент.

    Реклама на dsnews.ua