• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Зеленський зізнався НАПК у злочині

Реклама на dsnews.ua
Президент України Володимир Зеленський особисто поінформував Національне агентство з питань запобігання корупції про порушення ним законодавства

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави, передає "ДС".

Мова йде про неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.

Так, в 2019 році родина глави держави отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на загальну суму 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП у сумі 5,2 млн грн. Відповідно, вартість цих облігацій перевищувала 50 прожиткових мінімумів.

Згідно із законодавством, Володимир Зеленський повинен був подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів з моменту покупки і продажу ОВДП. Проте реєстр не надходили такі повідомлення.

Зеленський підкреслив, що всі громадяни України рівні перед законом, і готовий нести відповідальність за порушення у відповідності з чинним законодавством.

Як повідомляла "ДС", 3 червня в мережі було опубліковано фото, на якому видно, що Володимир Зеленський, голова ОПУ Андрій Єрмак, його заступник Сергій Трофімов і ще кілька чиновників сидять за столиком у кав'ярні без масок і з порушенням дистанції. Між тим, згідно з постановою Кабміну, внутрішні зали закладів громадського харчування повинні були бути закриті на карантин. Примітно і те, що Віктор Ляшко не сидів за одним столиком з перерахованими чиновниками. Головний санлікар України перебував на фото на дальньому плані.

Президенту виписали штраф за дане порушення. Однак Зеленського не оштрафували: Хмельницький суд звернувся до Верховного суду за роз'ясненням, чи можна залучати до адміністративної відповідальності главу держави, який володіє недоторканністю.

    Реклама на dsnews.ua