• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Зеленський спробує залучити ООН до Кримської платформи

Президент Володимир Зеленський намір посилити участь Організації Об'єднаних Націй у відновленні територіальної цілісності України, в тому числі, шляхом участі в "Кримській платформі"

President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Дані питання будуть підніматися на зустрічі з генсеком ООН Антоніу Гутеррішем. Про це розповів прессекретар президента Сергій Никифоров, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

"На Кримській платформі були представники від ЄС, від НАТО, а представника від ООН не було. Кримська платформа та її підсумкова декларація засновані на резолюціях ООН. Говоритимуть про те, як підсилити зараз роль ООН у підтримці територіальної цілісності України, зокрема підтримці саме Кримської платформи", — зазначив спікер президента.

Никифоров додав, що ООН є найбільшим серед міжнародних організацій споживачем товарів і послуг, тому президент України планує обговорити посилення економічного співробітництва.

"ООН щороку закуповує або замовляє товарів та послуг на 20 мільярдів доларів. Україна від того має чималу частину, але потенціал для збільшення цього показника неабиякий… Наша країна може надавати транспортні послуги, забезпечувати різноманітні програми ООН продовольством, Україна має розвинену ІТ-галузь, що також серед того, що потребує ООН", — зазначив він.

Нагадаємо, 23 серпня відбувся інавгураційний Саміт "Кримської платформи" — новий міжнародний формат, який має на меті домогтися деокупації Криму. Незважаючи на зусилля РФ, яка намагалася перешкодити організації саміту, 23 серпня в Києві зібралися представники 47 держав і міжнародних організацій, які прийняли спільне міждержавне рішення про те, як діяти для припинення анексії і повернення Криму.

Представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Росія розглядає участь окремих країн і міжнародних організацій в "Кримській платформі" як посягання на свою територіальну цілісність.

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив, що цілі "Кримської платформи" приречені на провал. При цьому він звинуватив Україну і США в посяганні на територіальну цілісність РФ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua