• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Зеленський спрогнозував потік сотень тисяч біженців з Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський не виключає, що негативний розвиток ситуації у Білорусі спричинить великий потік біженців до Європи

Про це він заявив в інтервʼю словацькому економічному виданню Hospodárske noviny, інформує "ДС".

"Така криза має вплив не лише на сусідні з Білоруссю країни. Події там уже мають наслідки для Європи. Ми бачимо, що виникла найбільша політична криза за всі роки незалежності Білорусі. Вона також пов’язана з економічною та соціальною кризами, які вже визріли та проявляють наслідки. Якщо сценарій буде негативним, це означатиме щонайменше сотні тисяч біженців з Білорусі до країн Європи", — цитує Зеленського його пресслужба.

Він впевнений, що чесні вибори президента – "найкращий вихід" із білоруської кризи. "Якщо кандидати впевнені у своїй перемозі, то немає чого боятися ще одних виборів. Це дії влади, яка не боїться свого народу. Я також наголошую, що має бути діалог із суспільством, треба уникати насильства. Це дії влади, котра дбає про свій народ", — додав президент України.

Як писала "ДС", 23 вересня у центрі Мінська відбулася майже таємна і неанонсована церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За даними Центрвиборчкому, за Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій. Білоруські силовики почали затримування, які супроводжувалися жорстоким побиттям, зґвалтуваннями та вбивствами.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі". 15 серпня штаб Тихановської почав формування Координаційної ради. Вона покликана обговорювати і розробляти безпечні та стабільні механізми забезпечення передачі влади. Лукашенко назвав це спробою захоплення влади в країні.

Станом на початок середину в Білорусі продовжуються страйки на державних підприємствах, в багатьох містах країни відбуваються мітинги і мирні акції протесту. Під час багатотисячного маршу 13 вересня в Мінську силовики знову почали жорстко затримувати протестувальників, використовуючи спецзасоби.

    Реклама на dsnews.ua