• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Зеленський спрогнозував повалення Лукашенка у разі продовження репресій у Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Якщо режим самопроголошенного президента Білорусі Олександра Лукашенка не вестиме діалогу з протестувальниками — його позбавлять влади

Про це він заявив 24 вересня під час спільної з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою пресконференції у Братиславі, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Те, що ми сьогодні бачимо: якщо влада не зупинить ті дії, особливо дії правоохоронців, направлені проти свого народу, вони отримають дуже потужний результат і відповідь від народу. Якщо влада не знайде можливість діалогу зі своїми рідними людьми, цієї влади не буде. Тут Україна завжди буде підтримувати наших партнерів, тут ми однодумці з усіма країнами Європи", — зазначив Зеленський.

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності у центрі Мінська відбулася таємна і неанонсована церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в багатьох містах країни почалися масові акції протесту, на вулиці вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох європейських країн відмовилися визнати Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили у США та Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави".

    Реклама на dsnews.ua