• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Зеленський спрогнозував, скільки може тривати ескалація з боку Росії

Росія триматиме Україну в напрузі через нарощування військового потенціалу біля наших кордонів до вересня

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції 20 травня, говорячи про різні формати переговорів щодо врегулювання конфлікту, передає "ДС".

За його словами, зараз складна ситуація — 30-35 тисяч військових РФ знаходяться в Криму, на Донбасі теж близько 35 тисяч озброєних людей, включаючи 3 тис. російського контингенту, плюс вздовж кордонів ще 47-80 тисяч. 

"По-різному в різні моменти ця кількість зростає і зменшується. Ми бачимо зараз дуже повільне зменшення кількості військових Російської Федерації. Вони відходять дуже, дуже повільно. Ми бачимо поки що лише 3,5 тисячі в Криму. І все, а всі інші, на жаль, на місці. Серйозна ситуація. Я думаю, що така напруга може бути до кінця навчань військових – як мінімум, до вересня місяця", — сказав Зеленський.

Гарант зауважив, що Україна вчасно почала бити на сполох через нарощування військових сил та техніки Росією – і міжнародний розголос зупинив "деякі речі".

При цьому український лідер підкреслив, що хоче зберегти нормандський формат і долучити до нього США, а також прагне прямої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.

Нагадаємо, раніше у Кремлі заявили, що деескалація можлива після того, як Україна відмовиться від "провокаційних дій".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua