• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Зеленський своїм указом вивів Фокіна зі складу української делегації в ТКГ

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський вивів заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Вітольда Фокіна з її складу

Про це йдеться в указі президента, передає "ДС".

"Ha часткову зміну статті 2 Указу Президента України від 5 травня 2020 № 167" Про делегацію України для участі в Тристоронній контактній групі "(зі змінами, внесеними Указами від 30 липня 2020 № 302, від 18 серпня 2020 № 327) вивести зі складу делегації України для участі в Тристоронній контактній групі В. Фокіна, звільнивши його від виконання обов'язків першого заступника голови делегації", — йдеться в тексті указу.

Як писала "ДС", 29 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Вітольд Фокін заявив, що вимоги Росії про проведення виборів на окупованому Донбасі нібито відповідають Мінським угодам. Фокін також сказав, що не бачив доказів агресії Росії проти України на Донбасі.

Комітет схвалив звернення до президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити Вітольда Фокіна з посади заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі. У свою чергу нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що постанова Комітету є нелегітимною, оскільки "не було дотримано всі процедури її прийняття".

Партія "Європейська солідарність" вимагає відкрити проти Фокіна кримінальне провадження, оскільки його слова можна кваліфікувати як державну зраду.

Вранці 30 вересня на сайті Офісу президента з'явилася заява, в якій засуджуються висловлювання Фокіна. При цьому в заяві не згадується про його подальшу долю. Також там відсутня особиста позиція президента Володимира Зеленського, який, власне, і призначив Фокіна заступником голови української делегації в ТКГ.

Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос заявив, що Вітольд Фокін є справжнім обличчям "п'ятої колони" в Україні і повинен бути негайно відсторонений від роботи в ТКГ.

 

    Реклама на dsnews.ua