• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Зеленський своїм законом про КСУ поставив країну на межу колапсу, — нардеп- "слуга"

Реклама на dsnews.ua

Ухвалення законопроекту президента Володимира Зеленського про розпуск Конституційного Суду може привести до політичного колапсу

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Якраз була нарада з колегами-депутатами з приводу цього (ситуації навколо рішення КСУ – ред.). Я хотів їх переконати діяти виключно в конституційний спосіб, щоб це не призвело до конституційного і політичного колапсу. У нас збиралися депутати-юристи. На жаль, ми не були з самого початку залучені до процесу врегулювання цього конфлікту. За законопроєкт, який був поданий, навіть якщо депутати планують його проголосувати, я за будь-яких обставин не буду голосувати, тому що вважаю, що ми повинні діяти виключно конституційним шляхом", — заявив нардеп.

За його словами, потрібно "діяти таким чином, щоб це не призвело потім до гірких наслідків для нашої країни".

"У нас є рішення КСУ, яке є остаточним. Тут немає сумнівів, що, можливо, з конфліктом інтересів ухвалювалося це рішення, що призведе до знищення чи припинення окремих норм діяльності антикорупційних (органів – ред.). І зараз ми ці прогалини повинні прибрати і прописати законодавство таким чином, щоб у КСУ не було сумнівів щодо конституційності норм", — заявив Качура.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

    Реклама на dsnews.ua