• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Зеленський у рамках боротьби з олігархами "націлився" на електронні ЗМІ

Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді ввести оновлене поняття електронного засобу масової інформації (ЗМІ)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у законопроєкті №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, повʼязаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", інформує "ДС".

Згідно із запропонованим визначенням, електронний засіб масової інформації – це засіб поширення періодично оновлюваної інформації для невизначеного заздалегідь кола субʼєктів у електронному вигляді за допомогою мережі Інтернет під сталою назвою як індивідуалізуючою ознакою. Профіль (акаунт) в соціальних мережах не вважатиметься електронним ЗМІ.

Також законопроєкт дає визначення засобу масової інформації. Це будь-який з таких субʼєктів: друкований засіб масової інформації, електронний засіб масової інформації, інформаційне агентство, канал мовлення. Контролером визначається особа, яка володіє можливістю здійснювати вирішальний вплив на управління або діяльність засобу масової інформації безпосередньо або через інших осіб шляхом реалізації прав бенефіціара, або незалежно від статусу бенефіціара здійснювати такий вплив на основі договору чи будь-яким іншим чином.

Як писала "ДС", 3 червня на сайті Верховної Ради зʼявився текст законопроєкту №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, повʼязаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Раніше, аналізуючи президентський законопроєкт, нардеп фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що олігархом особа визнається за рішенням Ради нацбезпеки і оборони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua