• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Зеленський у Словаччині заявив, що Україна не йде на шантаж

Реклама на dsnews.ua

Наразі невідомо, коли відбудеться зустріч лідерів "нормандської четвірки" чи бодай їхніх радників, однак Україна не йде на шантаж Росії

Про це сьогодні заявив президент Володимир Зеленський під час брифінгу у Словаччині, інформує "ДС".

"Україна не йде на шантаж – і це бачать усі: і Європа, і Росія. Але ми знаходимо сьогодні баланс для засідань Тристоронньої контактної групи у Мінську – баланс виважений і в політиці, і в засіданнях ТКГ, і в діалозі з Російською Федерацією – суб’єктом мінського процесу. Він крихкий і нестабільний, але ми робимо все, щоб цей діалог був, щоб був результат", — сказав Зеленський на брифінгу з президентом Словаччини Зузаною Чапутовою.

Результатом усіх переговорів Зеленський назвав "складний режим припинення вогню, який усе ж діє".

Він також підкреслив, що Україна чекає на зустріч радників лідерів "нормандської четвірки" і додав, що одним з результатів такої зустрічі може стати обмін ув’язнених і повернення 140 полонених.

"Я не знаю, коли буда ця зустріч (радників). У мене є інформація, що вона готується – найближчим часом. Я не знаю, коли буде зустріч лідерів, тому брехати не буду, але я знаю, що після результативної зустрічі радників наступною має бути зустріч лідерів", —резюмував президент України.

Попередній саміт лідерів України, Франції, Німеччини у Росії відбувся у Парижі 9 грудня 2019 року. Тоді сторони попередньо домовилися зібратися на наступну зустріч високого рівня у квітні 2020 року. На сьогодні перспективи провести наступний саміт не визначені насамперед через позицію російського президента Володимира Путіна.

Втім, 15 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що після зустрічі радників має відбутися зустріч лідерів "нормандської четвірки".

    Реклама на dsnews.ua