• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Зеленський вказав Раді не недостатній захист викривачів корупції

Президент повернув до Верховної Ради з пропозиціями закон про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" щодо впорядкування питань захисту викривачів, який був прийнятий 4 лютого 2021 року

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Документ передбачає створення Єдиного порталу повідомлень викривачів як бази даних, в яку буде вноситися інформація про можливі факти корупційних або повʼязаних з корупцією правопорушень, а також інформація про викривачів, в тому числі їх персональні дані і інформація про стан і результати розгляду їх повідомлень.

У той же час закон не визначає мети обробки даних викривачів, законом не регулюються також питання обсягу даних. Крім того, не визначено порядок захисту таких даних, випадки, підстави і коло осіб, яким надаватиметься доступ до них. Законом тільки визначається, що Єдиний портал гарантує дотримання умов конфіденційності та анонімності, а також те, що власником і відповідальним за його адміністрування є Нацагентство з питань запобігання корупції.

Глава держави вказав, що такий підхід не відповідає Конституції України, згідно з якою не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди.

«Вето застосовано через пропозицію вносити викривачів у Єдиний реєстр, але не передбачено жодного захисту прав викривачів. Ми маємо захистити викривачів, змінити підхід з точки зору їхньої безпеки, як у цивілізованих країнах», — підкреслив президент.

Як повідомляла "ДС", 4 лютого Верховна Рада прийняла закон, який передбачає появу Єдиного порталу повідомлень про корупцію в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua