• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський затвердив рішення РНБО про водні ресурси

Президент України Володимир Зеленський 13 серпня ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про стан водних ресурсів України"

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить відповідний указ глави держави, передає "ДС".

Зокрема, президент отримав Кабміну утворити Міжвідомчу координаційну раду з питань водних ресурсів України. У ньому повинні брати участь представники офісу президента, Апарату РНБО, центральних і місцевих органів виконавчої влади.

Також Уряд має розробити та внести протягом трьох місяців на розгляд Верховної Ради проекти законів Про внесення змін до Кодексу України Про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення водного законодавства.

Також до Закону України "Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року" Кабмін має підготувати правки щодо посилення відповідальності субʼєктів господарювання за буріння та використання свердловин для видобутку підземних вод без належних документів.

Крім того, Зеленський доручив уряду опрацювати питання про розширенні джерел формування Державного фонду розвитку водного господарства.

Разом з тим місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування повинні провести інвентаризацію інженерної інфраструктури зрошувальних систем.

Крім того, Міністерству закордонних справ, Міністерству фінансів та КМДА разом з "Київводоканалом" необхідно підготувати офіційне звернення до уряду Японії для укладення договору генерального підряду для реалізації проєкту "Реконструкція споруд очищення стічних каналізаційних вод та будівництво технологічної лінії з обробки та утилізації осадів Бортницької станції аерації".

Президент також доручив місцевій владі затвердити Програму у сфері питної води, водопостачання та водовідведення. При цьому має бути передбачено забезпечення доступу населення до якісної питної води в достатній кількості.

Зокрема, місцевій владі необхідно протягом півроку встановити станції доочищення питної води на системах централізованого водопостачання, але насамперед у садочках, школах та медзакладах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua